22 775 20 41

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39Technikum

Jest ich 5 do wyboru, my je dobraliśmy, ...

Więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła branżowa to dobry wybór!

Więcej

B I P

Biuletyn Informacji Publicznej - udostępnianie informacji publicznej w postaci elektronicznej.

Więcej

Dziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Więcej

5 marca 2024 r. uczniowie klas trzeciej Tb i trzeciej Trw w towarzystwie opiekunów B. Krysiak, E. Malasiewicz i J.Rutkowskiego udali się na wycieczkę zawodową i odwiedzili (po przerwie spowodowanej pandemią) zakład produkcji elementów konstrukcyjnych z drewna – firmę HATEK w Pułtusku.

Firma produkuje drewniane kratownice dachowe oraz ściany szkieletowe, ale też prefabrykowane domy drewniane segmentowe do montażu.

Uczniowie zapoznali się z programami komputerowymi projektowania i rysowania konstrukcji kratownic drewnianych oraz ścian z uwzględnieniem połączeń na płytki kolczaste. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie techniczne do połączeń konstrukcyjnych drewna. Następnie wzięliśmy udział w pokazie montażu elementów konstrukcyjnych na ciągu produkcyjnym w hali przemysłowej. Uczniowie sami obsługiwali specjalną prasę do wciskania w połączenia drewniane płytek kolczastych. Poznaliśmy też rodzaje drewna konstrukcyjnego, ich techniczne cechy oraz oznaczenia normowe, a także rodzaje płytek kolczastych do połączeń.

Wrażenia z wycieczki są bardzo pozytywne, nie tylko uzyskaliśmy dużą wiedzę budowlaną, ale wspominamy bardzo miłe przyjęcie przez kierownictwo firmy HATEK.

 

Facebook