22 775 20 41

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39Technikum

Jest ich 5 do wyboru, my je dobraliśmy, ...

Więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła branżowa to dobry wybór!

Więcej

B I P

Biuletyn Informacji Publicznej - udostępnianie informacji publicznej w postaci elektronicznej.

Więcej

Dziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Więcej

W dniach 11 i 12 czerwca 2024 roku na warsztatach budowlanych gościliśmy firmę ZCB Owczary.

 

Pierwszego dnia w szkoleniu uczestniczyli uczniowie klasy technikum budowlanego oraz technikum robót wykończeniowych w budownictwie, a drugiego dnia - klasy branżowe: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter stolarki budowlanej. Szkolenie produktowe przeprowadził przedstawiciel firmy - pan Mateusz Franczak. W pierwszej części młodzież dowiedziała się o produkcji ceramiki poryzowanej. W dzisiejszych czasach wymagania dotyczące ciepłochronności murów ciągle rosną, na rynku pojawiła się tzw. ceramika poryzowana. Glinę wykorzystywaną do produkcji poryzowanych pustaków miesza się z mączką drzewną lub trocinami. Dodatki te spalają się w piecu rozgrzanym do kilkuset stopni Celsjusza, a w wyrobie pozostają po nich puste przestrzenie - pory. Dzięki temu materiał ma mniejszą gęstość i kilkakrotnie lepszą izolacyjność cieplną. Po zmianie układu szczelin, znanego z tradycyjnych pustaków ceramicznych (wzrosła ich liczba, zmienił się kształt i łączne pole przekroju), izolacyjność tego budulca jest tak dobra, że można z niego wznosić jednowarstwowe ściany zewnętrzne, dorównujące ciepłochronnością warstwowym murom z ociepleniem.

 

W części praktycznej uczniowie mieli okazję poznać technologie murowania przy użyciu tradycyjnych zapraw cienkowarstwowych, jak i murowania przy użyciu pianokleju - jednej z najnowszych technologii wykorzystywanej przy wznoszeniu budynków. Młodzież pracowała z pustakiem Termoton P+W 25 Diament Plus S - to najbardziej innowacyjny i najcieplejszy pustak w branży ceramicznej, cieplejszy od wyrobów konkurencyjnych nawet do 55%. To prawdziwy fenomen w budownictwie stanowiący dowód na to, że polski produkt również może być doskonały. Pustak posiada ponadprzeciętne parametry, a w szczególności niską nasiąkliwość i wysoką wytrzymałość oraz niespotykany dotychczas w Polsce współczynnik przewodnictwa cieplnego. Takie parametry udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu jednocześnie dwóch sposobów poprawiania jego izolacyjności cieplnej. Pierwszy to poryzowana mieszanka surowcowa, pozwalająca na uzyskanie odpowiedniej sieci mikroporów skutecznie polepszających współczynnik przewodnictwa cieplnego. Drugi to zastosowanie takiego kształtu wyrobu, który maksymalnie wydłuża drogę strumienia ciepła przenikającego z jednej strony pustaka na drugą. Produkt posiada ścianki wewnętrzne o grubości ok. 3 mm i specyficzny kształt Pióra i Wpustu (P+W) pozwala na kontynuację drożenia przypominającego plaster miodu.

Dziękujemy firmie za wiedzę przekazaną  naszym uczniom i liczymy na współpracę.

 

Organizator szkolenia Jacek Trybuch

 

 

Facebook