22 775 20 41

Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39Technikum

Jest ich 5 do wyboru, my je dobraliśmy, ...

Więcej

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła branżowa to dobry wybór!

Więcej

B I P

Biuletyn Informacji Publicznej - udostępnianie informacji publicznej w postaci elektronicznej.

Więcej

Dziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego

Więcej

Z inicjatywy B. Krysiak odwiedziliśmy 23 kwietnia 2024r. zakład prefabrykacji elementów z betonu Betpref sp. z o.o.

Zakład prefabrykacji żelbetowych Betpref Sp. z.o.o. , znajdujący się w Toruniu przy ul. Wapienniczej, specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości prefabrykatów betonowych oraz lekkich i ciężkich konstrukcji stalowych. O skali produkcji stanowi np. wyprodukowanie w wyrobach około 2000 m3 betonu miesięcznie.

Klasy 3TB, 3TRW, 4TB oraz 4TRW pod opieką kadry budowlanej B. Krysiak, E. Malasiewicz, M. Matusiak i J. Rutkowskiego, po przybyciu do zakładu wzięły najpierw udział w prezentacji w biurze siedziby firmy. Prezentacja ciekawie przedstawiła główne profile produkcji Betpref, podkreśliła powrót do stosowania gotowych wyrobów i elementów w budownictwie, także główne atuty stosowania gotowych wyrobów prefabrykowanych, jak szybkość realizacji prac budowlanych niezależnie od warunków pogodowych przy zachowaniu najwyższej jakości.  

Wyroby tej firmy cieszą się uznaniem zarówno na rynku krajowym, jak i Unii Europejskiej.

W drugim etapie zwiedzania uczniowie zapoznali się na miejscu w halach produkcyjnych z docelowym wykonywaniem prefabrykatów. Każdy z uczestników wyposażony był oczywiście w kaski ochronne oraz kamizelki odblaskowe, z uwagi na trasę zwiedzania wśród stanowisk roboczych.

W trakcie naszych odwiedzin uczniowie obserwowali wykonywanie ciężkich konstrukcji żelbetowych do budowy konstrukcji hal szkieletowych, głównie dla sklepów wielkopowierzchniowych a także konstrukcje dźwigarów i belek do budowy wiaduktów na ciągach tras szybkiego ruchu oraz autostrad (np. trasa S19 do Białegostoku).

Zwiedziliśmy w towarzystwie kierowników produkcji poszczególne wydziały zakładu: od składowisk kruszyw do produkcji mieszanki betonowej bardzo wysokich wytrzymałości, po zbrojarnię wyposażoną w nowoczesne wydajne maszyny do obróbki stali zbrojeniowej poprzez hale produkcji gotowej elementów i wyrobów. Poznaliśmy systemy form do produkcji elementów, odwiedziliśmy plac składowy elementów gotowych do wywózki na budowy do montażu gotowych budowli i budynków. Osobną produkcją jest prefabrykacja ścian do budowy budynków wielomieszkaniowych w systemie deweloperskim.

Bardzo gorąco dziękujemy kierownictwu Betpref za miłe przyjęcie, za potraktowanie naszych uczniów jak partnerów do specjalistycznych rozmów i ciekawie przekazaną wiedzę, szczególnie mgr. inż. Karolowi Głowackiemu. Na koniec dowiedzieliśmy się, że Betpref chętnie przyjmuje na praktyki i staże uczniów, studentów oraz absolwentów szkół budowlanych, a także oferuje fachowcom pracę.

Dzięki ładnej pogodzie udało nam się też odwiedzić starówkę toruńską.

 

Facebook