W dniu 6 maja br. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia uczący się w zawodzie sprzedawca wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanym przez Akademię Umiejętności Eurocash, który odbył się w formule on-line. Tematem przewodnim Festiwalu był Merchandising – cichy sprzedawca.

Celem Festiwalu Umiejętności Zawodowych było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w obszarach handlu oraz szeroko rozumianej logistyki. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie dowiedzieli się jak planować swoją ścieżkę kariery, jak odnaleźć się na rynku pracy oraz jak rozwijać kompetencje zawodowe i osobiste.

Honorowym Patronatem Projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Projekt ten służy promocji zawodu sprzedawcy w szkołach branżowych.

Uroczyste zakończenie szkoły dla uczniów klas piątych

26 kwietnia nasi piątoklasiści uroczyście zakończyli szkołę. Pożegnani zostali przez panią dyrektor Ewę Grzybowską, wicestarostę pana Pawła Calaka oraz przedstawicieli czwartoklasistów. Uczniom, którzy uzyskali wysokie średnie ocen, wręczono nagrody książkowe. Dla reprezentantek szkoły w siatkówce przygotowano dyplomy. Serdeczne podziękowania skierowano także do przedstawicielek rodziców, które czynnie współpracowały przy organizacji balu studniówkowego. Pan Paweł Calak wręczył Stypendium Starosty Powiatu uczennicy klasy 5tbp - Kindze Chęcińskiej za najwyższą średnią ocen w okresie pięciu lat nauki. Na zakończenie zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez uczniów klas młodszych.

23 kwietnia 2024 roku w warsztatach budowlanych ZSZ nr 1 gościliśmy firmę ATLAS. Przedstawiciel firmy pan Stanisław Marciniak przeprowadził szkolenie dla klas technikum budowlanego, technikum robót wykończeniowych w budownictwie oraz dla klasy branżowej szkoły I stopnia. Temat szkolenia: Hydroizolacja pomieszczeń mokrych, odpływ liniowy. Pierwsza część szkolenia obejmowała część teoretyczną, młodzież mogła pogłębić swoją wiedzę o hydroizolacji i materiałach stosowanych do niej. Druga część praktyczna odbyła się w warsztacie budowlanym. Podczas części praktycznej uczniowie mogli sami wykonać hydroizolację, przekleić płytki czy wykonać fugę epoksydową. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni upominkami. Dziękujemy za wiedzę przekazaną naszej młodzieży.

19 kwietnia br. trzech uczniów z klas branżowych (1h i 3k) wraz z wychowawczyniami wzięło udział w konferencji "Przykłady dobrych praktyk tworzenia przestrzeni do aktywności społecznej i obywatelskiej młodych ludzi" poświęconej rozwijaniu kompetencji społecznych i obywatelskich wśród uczniów i uczennic szkół branżowych. Podczas wykładów, dyskusji oraz warsztatów szczególną uwagę zwrócono na rolę samorządności uczniowskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Civis Polonus we współpracy z Warmińsko-Mazurskimi Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Uczestnicy konferencji mogli zaobserwować działania uczniów z innych szkół (objętych projektem), które mogą inspirować do aktywności społecznej i obywatelskiej młodych ludzi.