Warsztaty szkolne to miejsce szczególne. Tutaj bowiem wiedza teoretyczna przeplata się z praktyką. Tym samym Uczniowie mają możliwość wykorzystania wiadomości zdobytych w szkole podczas zajęć praktycznych. Warsztaty są miejscem, gdzie młodzież stawia pierwsze kroki w swoim przyszłym zawodzie.

Reportaż Kuriera Mazowieckiego o warsztatach naszej szkoły:

Warsztaty zostały otwarte w dniu 3 marca 2017 r. Uczestniczyli w nim m.in. Starosta Nowodworski Magdalena Biernacka, Wicestarosta Paweł Calak, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Radosław Rybicki, Radni Powiatowi, przedstawiciele lokalnych samorządów, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu i gmin oraz współpracujący ze szkołą pracodawcy. Zaproszeni goście zwiedzili cały obiekt, symbolicznie otwierając sale dla poszczególnych zawodów. Włodarze Powiatu nie ukrywali nadziei związanych z tym miejscem. Chcieliby, aby budynek stał się bazą kształcenia kompetentnych fachowców w powiecie nowodworskim oraz ościennych samorządach. Dołożyliśmy wszelkich starań by tak się stało. Obecnie Warsztaty Szkolne stanowią dobrą i nowoczesną bazę szkoleniową. Zajęcia praktyczne prowadzone są w nowoczesnych pracowniach warsztatowych. Współpraca a wiodącymi firmami branż budowlanych, samochodowych jak i informatycznych pozwoliła uczniom na uczestniczenie w ciekawych szkoleniach i wykładach.