Nowy Dwór Mazowiecki ul. Górska 39

7 stycznia w naszej szkole odbyło się szkolenie firmy NTN-SNR w ramach programu Młode Kadry. Tematem przewodnim był napęd pasowy układu rozrządu i urządzeń dodatkowych silnika. Na wstępie przedstawiona została historia firmy oraz oferta produktowa łożysk stosowanych w motoryzacji, przemyśle i lotnictwie. Podczas omawiania głównego tematu uczniowie zapoznali się z budową i właściwą eksploatacją takich elementów jak: pasek zębaty rozrządu , rolka napinająca rozrządu, rolka prowadząca rozrządu, koło pasowe z tłumikiem drgań, rolka napinająca paska osprzętu. Uczniowie najbardziej aktywni podczas szkolenia otrzymali nagrody rzeczowe. Uczestnikami szkolenia byli uczniowie klasy 2 i 3 technikum samochodowego.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe w zaprzyjaźnionym ze szkołą domu opieki „Marion” w Krubinie. Pensjonariusze ośrodka po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu młodzieży wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i pensjonariuszy Domu Opieki.

Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła w Rankingu Techników Perspektywy 2019 zajęła 96 miejsce w województwie mazowieckim i jako jedyne technikum z powiatu nowodworskiego znalazło się w tym rankingu. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych. Były to protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Szczegółowe wyniki są dostępne pod linkiem tutaj.

Miło nam poinformować, że na sesji Rady Powiatu Nowodworskiego nasza uczennica Zuzanna Białorucka, uczennica klasy II -ej technikum organizacji reklamy odebrała z rąk Starosty nowodworskiego Krzysztofa Kapusty Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Ciebie dumni!